Portal*Portal*  AcasaAcasa  CheatCheat  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Shell. SirDark read it!

In jos 
AutorMesaj
Satan
V.I.P
V.I.P

masculin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 29
Data de inscriere : 09/12/2007

MesajSubiect: Shell. SirDark read it!   Vin 04 Ian 2008, 15:01

Intrebare. Mam baga in un shell cateva zile in urma, shi am scos un arhiv de psyBNC-2.3.2-7.tar.gz cu comanda wget .....shi asa mai departe. Pina aici a mers totul bine. Am scos failu din arhiva cu tar -xzvf .... shi a mers... Dupa care cd psybnc ... shi "make". Ok pina aici nu am avut probleme. Cand dau ./psybnc imi zice ca nu poate crea portu ales de mine. Ok pico psybnc.conf de vreo 10 ori pina am bagat portu 1053 shi cand am dat ./psybnc mia scris Listened on port 0.0.0.0 etc. Cand dau in mirc /hostname:1053 imi da connection timed out cry shi nu reusesc sa ma conectez nici de cum, am incercat multe porti care mi lea deskis, dar in mirc nimic! Help bigrin
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://myour.forumz.ro
SiRDaRk
Moderator (hack,crack)
Moderator (hack,crack)

masculin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 02/01/2008

MesajSubiect: Re: Shell. SirDark read it!   Vin 04 Ian 2008, 15:14

Neatza ... deci ai facut totul bine .. dar pina la faza cu porturile...credca nu stiai faza ... ca porturile la BNC`uri se seteaza 10.00+++ adica 10001 deja o sa lucreze Smile incearca sa iti setezi alt port la BNC ..cu comanda nano sau pici psybnc.conf la IP lasi cum este iar la port seteze deja altceva mori de ris
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.faces.md/?kPoHyC
Satan
V.I.P
V.I.P

masculin
Numarul mesajelor : 334
Data de inscriere : 09/12/2007

MesajSubiect: Re: Shell. SirDark read it!   Vin 04 Ian 2008, 16:02

SiRDaRk a scris:
Neatza ... deci ai facut totul bine .. dar pina la faza cu porturile...credca nu stiai faza ... ca porturile la BNC`uri se seteaza 10.00+++ adica 10001 deja o sa lucreze Smile incearca sa iti setezi alt port la BNC ..cu comanda nano sau pici psybnc.conf la IP lasi cum este iar la port seteze deja altceva mori de ris

Re.
faza cu portul mai mare de 10.000 shi mai mic de 65.500 am stiuto.Problema e ca daca o pun mai mare de 10.000 imi da Cannot listning the port. Bncuri am mai ridicat shi aproape pe toate cu portu 5353 , 5453 ..etc adica mai mic de 10.000 shi au mers mereu. Shi asta tot imi da listening to port , dar nu reusesc sa ma conectez la IRC.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://myour.forumz.ro
SiRDaRk
Moderator (hack,crack)
Moderator (hack,crack)

masculin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 02/01/2008

MesajSubiect: Re: Shell. SirDark read it!   Sam 19 Ian 2008, 11:18

Satan a scris:
SiRDaRk a scris:

Re.
faza cu portul mai mare de 10.000 shi mai mic de 65.500 am stiuto.Problema e ca daca o pun mai mare de 10.000 imi da Cannot listning the port. Bncuri am mai ridicat shi aproape pe toate cu portu 5353 , 5453 ..etc adica mai mic de 10.000 shi au mers mereu. Shi asta tot imi da listening to port , dar nu reusesc sa ma conectez la IRC.

Sunt mai multe probleme ... intelegi .. daca au mers porturile poate sa fie ca depe IP`u tau sunt destule conexiuni in asa cazuri se deschide pagina dela shell si te bagi la "vhost" -(Virtual HostName) si cauti acolo vriun vhost liber .... apoi intri pe IRC te conectezi pe BNC si dai "/bvhost ...." si deam addserver si alea alea...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.faces.md/?kPoHyC
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Shell. SirDark read it!   

Sus In jos

Shell. SirDark read it!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Tehnologii | Calculatoare | Internet :: Hacking, Freeking, Cracking-
Mergi direct la: